Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

Vše o tom, jak online vydělat, ušetřit a kde nakoupit

Popisek obrázku

Popisek obrázku

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (13 | 65%)


Jedná se o reprezentativní speciálně vybraný vzorek spolupracujících domácností z celé republiky. Nelze totiž uskutečnit dotazování ve všech domácnostech (v ČR je jich celkem přes 4 miliony). Výzkum však našel cestu, jak souhrn všech domácností zmenšit a přitom dostát oprávněným informačním požadavkům. Velikost našeho vzorku je 2 000 českých domácností. Každý z členů Panelu je tak zástupcem celé skupiny jemu podobných domácností.

Pomocí moderních statistických metod lze z postojů těchto speciálně vybraných domácností činit závěry o postojích všech domácností v celé České republice.

Naším úkolem je dlouhodobé sledování nákupů vybraných druhů zboží, na jehož základě dochází k analýze spotřebitelského chování českých domácností. Náš výzkum probíhá nepřetržitě již 18 let. Spolupráce domácností spočívá v zapisování uskutečněných nákupů sledovaných druhů potravin, drogerie, kosmetiky a textilního zboží do tzv. nákupního deníčku.

Tento průzkum je realizován téměř ve všech státech Evropy, námi sbírané informace jsou zahrnuty do celoevropských dat.

Co nabízíme?

Účastnit se mezinárodního průzkumu.

Možnost stát se členem naší "velké rodiny" cca 2 000 českých domácností a spolu s námi se podílet na velice důležitém a zajímavém sledování našeho nákupního chování.

Ovlivňovat rozhodování významných firem a institucí tak, aby jejich nabídka výrobků a služeb lépe odpovídala Vašim přáním a potřebám.

V každé zásilce (3krát do roka) získat zajímavé informace z výsledků našeho výzkumu.

Získat přehled o vlastní spotřebě (výdajích).

Třikrát za rok malý dárek jako projev přátelství.

Vaši odměnu za spolupráci si můžete sami vybrat z našeho katalogu

Jak spolupráce probíhá?

 1. Nejprve potřebujeme o domácnosti získat důležité informace. K tomu slouží tzv. Charakteristika domácnosti. Údaje v ní obsažené jsou pro zařazení domácnosti do správné kategorie nezbytné.
 2. Domácnost je poté uložena mezi zájemce o spolupráci a čeká, až se pro ni uvolní vhodné místo v Panelu.
 3. Jakmile je to možné, zařadíme domácnost do Panelu. Ta si sama může vybrat, jakou formou s námi bude spolupracovat (Zaznamenávat svoje nákupy může buď do papírového nebo elektronického deníčku na internetu.)
 4. Domácnost začne vyplňovat deník, přičemž se zaznamenávají pouze určité sledované druhy zboží (ne úplně všechno, co bylo nakoupeno).
 5. V případě vyplňování papírových formulářů nám každý týden zašle příslušné listy deníku v přiložené odpovědní obálce poštou do GfK. Při elektronické spolupráci si data stahujeme ze systému sami.
 6. Za každou aktivitu dostává domácnost body, které jsou připisovány na její bodové konto. Body si pak může vyměnit za hodnotnou prémii, kterou si vybere z našeho katalogu.      
       
   

  Rádi bychom poznamenali, že domácnostem z naší spolupráce samozřejmě nevznikají žádné výdaje.                                                                  Jak lze získat body?


 • Za vyplnění/roční aktualizaci Charakteristiky získá domácnost 50 bodů, za Dotazník o nákupním chování (příloha Charakteristiky) dalších 40 bodů. (1xročně)
 • Za každý dobře vyplněný nákupní deník připisujeme 12 bodů. (1xtýdně)
 • Body jsou v plné výši připisovány i za dobu nemoci či dovolené nebo pokud v daném týdnu domácnost nic nenakoupila, PODMÍNKOU však je VČASNÉ HLÁŠENÍ TAKOVÉ SITUACE.
 • Za každý zaslaný textilní deník domácnost získá 20 bodů. (1xměsíčně)
 • Odpovědi na jednorázové dotazníky, které několikrát do roka posíláme, odměňujeme individuálně podle jejich rozsahu.
 • Dobrou spolupráci oceňujeme 3x ročně přidělením 50 „věrnostních" bodů.

V případě zájmu o spolupráci,mi pošlete celé jméno a Vaši emailovou adresu na email Do předmětu uveďte "Nákupní deníky"
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one